YDS

YDS  sınavlarına girecek öğrencilerimiz EVRİM  DİL KURSLARIYLA  hedefine ulaşıyor. Evrim Dil Kursları YDS hazırlık programları YDS alanında uzman öğretmen kadromuz tarafından verilmektedir. YDS programlarımız  kişiye özel olarak verildiği gibi maksimum 10 kişilik gruplarımızda da verilmektedir.

YDS Kids  Programlarımız 

YDS Kids İngilizce programları toplam 120 saatten oluşmaktadır. 8 ay boyunca çocuğunuz haftada 4 ders saat Cambridge University standartlarında dil eğitimi alır ve sadece Cambridge University Press tarafından hazırlanılmış olan materyalleri kullanır. Çocuğunuz ayrıca kurs programı içerisinde  dil gelişiminin her aşamasını destekleyen, dört ana yetenek (Konuşma, Okuma, Yazma, Dinleme) odaklı bir eğitim alır. YDS Kids programları, ilkokul 1. sınıftan itibaren tüm çocuklar için uygundur.

BASIN DUYURUSU
(4 Ocak 2013) 
2013-Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı 
Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik, 4 Ocak 2013 tarihli ve 28518 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır. Bu Yönetmelik gereği; Merkezimiz tarafından bazı dillerde yılda iki kez olmak üzere Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı (YDS) yapılacaktır. Sınavın ilk uygulamasının 7 Nisan 2013 tarihinde yapılması planlanmaktadır.
2013 yılından itibaren ÖSYM tarafından, yabancı dil bilgisi seviye belirlemeye yönelik olarak, sadece Yabancı Dil Seviye Belirleme Sınavı (YDS) yapılacaktır. Diğer yabancı dil bilgisi seviye belirleme sınavları (ÜDS/KPDS vb.) yapılmayacaktır. Ayrıca; ÖSYM tarafından uygulanan ve içeriğinde yabancı dil sorusu/testi bulunan sınavlarda yabancı dil sorusu/testi bulunmayacak, bu adayların sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde YDS’den alacakları puanlar kullanılacaktır. 
Bu nedenle, 2013 yılından itibaren ÖSYM tarafından yapılan KPSS, TUS, DUS vb. sınav ve yerleştirme işlemleri ile ÜDS/KPDS sonuçlarını kullanan diğer kamu/özel kurum ve kuruluşların sınav/yerleştirme işlemlerine katılacak adayların, yabancı dil yeterliğinin belirlenmesi için 7 Nisan 2013 tarihinde yapılması planlanan YDS’ye katılmaları yararlarına olacaktır. 
Kamuoyuna önemle duyurulur.
Yabancı dil sınavı, ÖSS–DİL puanı ile öğrenci alan yükseköğretim programlarını tercih edecek adaylar için yapılan bir sınavdır. Yabancı dil tercihi yapacak öğrenciler önce ÖSS’ye, sonra da YDS’ye (Yabancı Dil Sınavı) gireceklerdir. Bu öğrencilerin ÖSS- Dil puanı için ÖSS’de sadece Türkçe ve Sosyal Bilimler bölümündeki soruları yanıtlamaları gerekmektedir. Yabancı Dil Sınavı İngilizce, Almanca ve Fransızca yapılmaktadır.

YDS sonuçlarının katılması ile hesaplanacak olan ÖSS-DİL puanı, adayların yabancı dil ve edebiyatları, bu dillerin öğretmenlik programları, mütercim-tercümanlık ve turist rehberliği gibi bazı yükseköğretim programlarına yerleştirilmesinde kullanılacaktır.

Yabancı Dil Sınavı, Öğrenci Seçme Sınavından bir hafta sonra Pazar Günü Devlet Üniversitesi Rektörlüklerinin bulunduğu merkezlerle, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Lefkoşa'da yapılır.

  • Demo ders
  • Cambridge yetkili sınav merkezi
  • Başarılı olan öğrencilerimze ücretsiz yurt dışı olanağı